Thajská tradiční masáž

Tradiční thajská masáž celého těla se výrazně liší od klasických evropských masáží, orientujících se zejména na svaly a měkké tkáně. Thajská masáž se provádí na zemi na žíněnce ve volném a pohodlném oděvu. Zaměřuje se především na energetické tělo prostřednictvím deseti energetických drah (senů) a čaker, hlavních energetických center těla.

Dráhy jsou propojeny s tlakovými body, jejichž masáž povzbuzuje volné proudění energie. Každá překážka ve volném toku energie má za následek nedostatečné zásobování životadárnou energií. To může vést k tělesné, duševní i duchovní nerovnováze, což se následně projevuje bolestí, nemocí, nebo duševně – citovými problémy.

Kromě toho, že thajská masáž protahuje a tonizuje svalstvo, současně také zlepšuje krevní oběh, uvolňuje svalové napětí a křeče, napomáhá k urychlení látkové výměny a posiluje imunitní systém. Energeticky vyrovnává fyziologické funkce a navozuje stav hlubokého vnitřního zklidnění. Ulehčuje běžným zdravotním potížím, jaké představují například bolesti v bederní části páteře, artritida, bolesti hlavy, zažívací poruchy, menstruační problémy a potíže spojené se stresem.

Kontraindikace:

I když je masáž pro většinu částí těla blahodárná, za určitých okolností je třeba masáž adaptovat, nebo zcela vyloučit. Kontraindikací se rozumí stavy, při nichž může masáž podráždit, nebo zhoršit již narušený stav klienta. V některých případech je možné masírovat za předpokladu, že se vyhneme postižené oblasti.

  • aneurysma (zvětšení srdce, nebo cév)
  • arteroskleróza (kornatění tepen)
  • dislokace (abnormální posun kosti)
  • flebitida (zúžení krevního průtoku v důsledku sraženiny)
  • hemofilie, křečové žíly, menstruace
  • onemocnění kloubů, artritida, osteoporóza (řídnutí kostí), zlomenina
  • otevřené rány, pooperační jizvy mladší tří měsíců

Thajská tradiční masáž

Comments are closed.